Servis a plnění klimatizací

Servis a plnění klimatizací

 • kompletní servis klimatizací s chladivem R134A, nově s chladivem HFO1234yf
 • automatická plnička klimatizací BOSH ACS 663RI (R-1234yf)
 • výměny, recyklace a doplnění chladiva a oleje
 • diagnostika klimatizací včetně diagnostiky kompresoru
 • kontrola tlaku systému / diagnostika úniků
 • opravy a výměny hadic a trubek klimatizace
 • chemická desinfekce topného/klima okruhu
 • čistění výparníku klimatizace
 • prodej kompletního sortimentu náhradních dílů (kompresory, vysoušeče, chladiče / kondenzátory…)
 • výměny pylových filtrů klimatizace

Servis klimatizací v Praze Měcholupech na nejvyšší úrovni

autoservisu Motogart Praha poskytujeme odbornou pomoc při kontrole, doplnění klimatizace a desinfekce klimatizace. Používáme nejmodernější značkové přístroje pro údržbu a čištění autoklimatizace a veškeré servisní úkony vykonávají pouze dobře vyškolení pracovníci.

Klimatizace je dnes součástí téměř každého automobilu a používá se nejen v létě pro vytvoření příjemného prostředí, ale také v zimě, kdy se zapíná pro lepší odmlžení předního skla. Proto je nezbytné věnovat klimatizaci patřičnou péči a pravidelně provádět její údržbu.

3 důvody proč věnovat klimatizaci pozornost

 • Nutná je pravidelná desinfekce klimatizačního systému. Vlivem změn teplot při zapnuté a vypnuté klimatizaci se tvoří na výparníku kondenzát, který nepříjemně zapáchá.
 • Z kondenzátu navíc mohou vznikat nebezpečné plísně, které při vdechování ohrožují zdraví celé posádky automobilu. Desinfekce klimatizace by se proto měla provádět minimálně dvakrát v roce – před letní sezónou a krátce po ní.
 • Důležité je pravidelné doplnění klimatizačního media, které se odpařuje až o 30 % během dvou let. Tomuto odpařování nezabrání ani dobrý stav klimatizačního systému.

Plnění a dezinfekce autoklimatizace

Dezinfekci klimatizace v autě doporučejeme dvakrát za rok

Kontrolu stavu klimatizace doporučujeme provádět minimálně jednou do roka před letním obdobím. Desinfekci klimatizace pak doporučujme minimálně dvakrát do roka.

PLNĚNÍ AUTOMATEM

Profesionální zařízením ROBINAIR CoolTech AC690 PRO.
Automatická plnička klimatizací BOSH ACS 663RI (R-1234yf) pro novodobé chladivo R-1234yf (HFO-1234yf).

Délka úkonu přibližně 60 min.

Plně automatický přístroj odsaje staré chladivo, čímž systém zbaví mechanických nečistot a vlhkosti. Následně provedeme vakuaci, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti systému. Nakonec doplníme olej, který je v systému rozptýlen v chladícím médiu a slouží k mazání kompresoru.

ČIŠTĚNÍ VÝPARNÍKU PĚNOU NEBO SPREJEM

Jednodušší forma čištění klimatizace, při které se aplikuje speciální ochranný prostředek - pěna nebo sprej - přímo na výparník klimatizace. Svým rozsahem a možnostmi slouží spíše jako lokální prevence. Odstraňuje pouze základní nečistoty a je ideální jako příprava pro aplikaci kompletnějšího Clean Setu v případě, že je klimatizace nejen znečištěna, ale už i zapáchá. Délka úkonu cca 20 minut včetně výměny filtru.

Další nabízené služby v autoservisu Motogart v Praze

Kolektiv našich kvalifikovaných techniků a mechaniků provádí také kompletní autoservis, pneuservis, Autoeletrika, Diagnostika, Výměnu oleje v automatických převodovkách s proplachem, Zajištění STK  a další. Tyto auto-služby Vám nabízíme v příjemném, originálně řešeném vlastním areálu autoservisu v Praze 10 Dolních Měcholupech.

 

Poptávkový formulář

Protože nám není bezpečnost cizí, doporučujeme vám přečíst si naše podmínky zpracování osobních údajů a dozvědět se, jak bude s vašimi údaji nakládáno.
Kontrola proti robotům a spamu.