Servis a plnění klimatizací

 • kompletní servis klimatizací s chladivem R134A,
 • výměny, recyklace a doplnění chladiva a oleje,
 • diagnostika klimatizací včetně diagnostiky kompresoru,
 • kontrola tlaku systému / diagnostika úniků,
 • opravy a výměny hadic a trubek klimatizace,
 • chemická desinfekce topného/klima okruhu,
 • čistění výparníku klimatizace,
 • prodej kompletního sortimentu náhradních dílů (kompresory, vysoušeče, chladiče / kondenzátory…),
 • výměny pylových filtrů klimatizace.

Servis klimatizací v Praze Měcholupech na nejvyšší úrovni

autoservisu Motogart Praha poskytujeme odbornou pomoc při kontrole, doplnění klimatizace a desinfekce klimatizace. Používáme nejmodernější značkové přístroje pro údržbu a čištění autoklimatizace a veškeré servisní úkony vykonávají pouze dobře vyškolení pracovníci.

Klimatizace je dnes součástí téměř každého automobilu a používá se nejen v létě pro vytvoření příjemného prostředí, ale také v zimě, kdy se zapíná pro lepší odmlžení předního skla. Proto je nezbytné věnovat klimatizaci patřičnou péči a pravidelně provádět její údržbu.

3 důvody proč věnovat klimatizaci pozornost

 • Nutná je pravidelná desinfekce klimatizačního systému. Vlivem změn teplot při zapnuté a vypnuté klimatizaci se tvoří na výparníku kondenzát, který nepříjemně zapáchá.
 • Z kondenzátu navíc mohou vznikat nebezpečné plísně, které při vdechování ohrožují zdraví celé posádky automobilu. Desinfekce klimatizace by se proto měla provádět minimálně dvakrát v roce – před letní sezónou a krátce po ní.
 • Důležité je pravidelné doplnění klimatizačního media, které se odpařuje až o 30 % během dvou let. Tomuto odpařování nezabrání ani dobrý stav klimatizačního systému.

Dezinfekci klimatizace v autě doporučejeme dvakrát za rok

Kontrolu stavu klimatizace doporučujeme provádět minimálně jednou do roka před letním obdobím. Desinfekci klimatizace pak doporučujme minimálně dvakrát do roka.

PLNĚNÍ AUTOMATEM - profesionální zařízením ROBINAIR CoolTech AC690 PRO

Délka úkonu přibližně 60 min.

Plně automatický přístroj odsaje staré chladivo, čímž systém zbaví mechanických nečistot a vlhkosti. Následně provedeme vakuaci, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti systému. Nakonec doplníme olej, který je v systému rozptýlen v chladícím médiu a slouží k mazání kompresoru.

ČIŠTĚNÍ VÝPARNÍKU  PĚNOU NEBO SPREJEM

Jednodušší  forma čištění klimatizace, při které se aplikuje speciální ochranný prostředek - pěna nebo sprej - přímo na výparník klimatizace. Svým rozsahem a možnostmi slouží spíše jako lokální prevence. Odstraňuje pouze základní nečistoty a je ideální jako příprava pro aplikaci kompletnějšího Clean Setu v případě, že je klimatizace nejen znečištěna, ale už i zapáchá. Délka úkonu cca 20 minut včetně výměny filtru.

Další nabízené služby v autoservisu Motogart v Praze

Kolektiv našich kvalifikovaných techniků a mechaniků provádí také kompletní autoservis, pneuservis, Autoeletrika,Diagnostika, Výměnu oleje v automatických převodovkách s proplachem, Zajištění STK  a další. Tyto auto-služby Vám nabízíme v příjemném, originálně řešeném vlastním areálu autoservisu v  Praze 10 Dolních Měcholupech.

Poptávkový formulář

Protože nám není bezpečnost cizí, doporučujeme vám přečíst si naše podmínky zpracování osobních údajů a dozvědět se, jak bude s vašimi údaji nakládáno.
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku.