Výměna oleje v automatických převodovkách s proplachem

V rámci rozšíření služeb autoservisu Motogart Praha  nabízíme našim zákazníkům od června 2016 profesionální provedení kompletní výměny olejové náplně automatických převodovek. K tomuto úkonu se používají moderní specializované přístroje, které spolu s odborně proškolenými pracovníky s dlouholetou praxí v provozu poskytnou vaší automatické převodovce maximální péči.  

Dnešní moderní automatické převodovky jsou daleko složitější a jemnější zařízení než motory vašich aut, ve kterých si necháte v určitých intervalech měnit olej zcela automaticky. V útrobách automatické převodovky se nachází přesný hydraulicko mechanický přenos síly motoru na kola vozu, velice citlivý na jakékoliv znečištění oleje. Stárnoucí olej ztrácí své přirozené vlastnosti, snižuje se jeho viskozita a hustota, ulpívají v něm drobné částice vzniklé otěrem pohyblivých částí v automatické převodovce a tím vzniká velká pravděpodobnost snížení životnosti a zhoršení funkčnosti automatické převodovky (rázy při řazení, nepravidelné řazení apod.). To může vést k vážné závadě (hydrodynamický měnič momentu, lamelové spojky, planetové soukolí apod.), proto je třeba věnovat výměně oleje v automatické převodovce dostatek pozornosti, a to v pravidelných intervalech.

Doporučený interval výměny oleje v automatické převodovce je u nového vozu po najetí 100.000km, a poté každých 60.000km.

Při klasické výměně dojde asi k 50% výměně olejové náplně. Většina servisů mění olej odpuštěním starého a dolitím nového. Tento postup je naprosto špatný, protože téměř polovina starého oleje zůstane v převodovce a nový olej se tímto znehodnotí. Dále je tu velké riziko rozpuštění usazenin novým olejem a následnému ucpání různých částí velmi citlivé mechatroniky.

Při použití plničky se díky odsátí použitého oleje, proplachu a naplněním nového oleje pod tlakem dosáhne téměř ke 100 % výměně celého objemu olejové náplně převodovky. To znamená i chladiče, měniče momentu a veškerých olejových vedení. Provádíme tedy výplach celého olejového systému.

Výplach převodovky doporučujeme konzultovat s našimi proškolenými odborníky, kteří zjistí stav a funkci převodovky a projde i její diagnostiku. Ne každé převodovce muže výplach prospět.

Výměna oleje v DSG převodovkách v Praze

Rozdíly cen prevence a opravy automatické převodovky.

Cena výměny oleje s proplachem je 2000,- až 2500,- + DPH . Konečnou cenu určuje kvalita a množství oleje. Množství oleje pro výměnu vždy překračuje objem olejové náplně převodovky určené výrobcem A to cca o 3L. Potom také možnosti výměny olejových filtru či olejové vany pokud je filtr její nedílnou součástí. Doba celé akce záleží na dostupnosti potřebných dílu avšak maximálně jeden den .

Cena opravy automatické převodovky začíná na 25000.- Kč, nejčastěji se pohybuje mezi 45000,- Kč – 65000,- Kč, a v případě celkové repase se často vyšplhá nad hranici 100000,- Kč.

Těmto finančně náročným opravám můžete předejít pravidelnou výměnou oleje v automatické převodovce.

Nejčastější chyby

Nejčastějšími chybami při používání automatické převodovky, které zpravidla vedou k jejímu poškození a následné opravě jsou:
 

  • zanedbání údržby (nebyla provedena výměna oleje automatické převodovky),
  • přesouvání řadicí páky do polohy neutrál N na jedoucím vozidle a opětovné přesunutí do poloh pro jízdu D - tzv. vyřazování (navíc tato činnost zvyšuje spotřebu paliva),
  • řazení jízdních režimů při sešlápnutém plynovém pedálu (vždy napřed přesunout páku do polohy pro jízdu, až poté sešlápnout plynový pedál),
  • přesouvání řadicí páky z polohy jízda D do polohy zpátečky R (např. při poklusu o vyproštění zapadlého vozu),
  • přesunutí řadicí páky do polohy pro parkování P, když je vůz v pohybu (vozidlo musí zcela stát),
  • přílišné vytáčení motoru (tzv. agresivní jízda) s nedostatečně prohřátou automatickou převodovkou

Další nabízené služby autoservisu Motogart Praha

Kolektiv našich kvalifikovaných techniků a mechaniků provádí také kompletní autoservis, pneuservis, Autoeletrika, Diagnostika, Výměna autoskel, Servis a plnění klimatizace a další. Tyto auto-služby Vám nabízíme v příjemném, originálně řešeném vlastním areálu v Dolních Měcholupech na Praze 10

 

 

Poptávkový formulář

Protože nám není bezpečnost cizí, doporučujeme vám přečíst si naše podmínky zpracování osobních údajů a dozvědět se, jak bude s vašimi údaji nakládáno.
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku.