Výměna oleje v automatických převodovkách s proplachem

Výměna oleje v automatických převodovkách s proplachem

V rámci rozšíření služeb autoservisu Motogart Praha  nabízíme našim zákazníkům od června 2016 profesionální provedení kompletní výměny olejové náplně automatických převodovek. K tomuto úkonu používáme moderní specializované přístroje, které spolu s odborně proškolenými pracovníky s dlouholetou praxí v provozu poskytnou vaší automatické převodovce maximální péči.

Proč u nás nechat provést kompletní výměnu oleje automatické převodovky?

 • Zabráníte snížení životnosti a zhoršení funkčnosti převodovky
 • Předejdete závažným závadám a riziku ucpání citlivé mechatroniky
 • Při použití plničky dosáhneme 100% výměny celého objemu olejové náplně
 • Předejdete finančně náročným opravám, které se mohou vyšplhat až ke 100 000 Kč
 • Naši zaměstnanci jsou proškolení a zkušení odborníci, kteří s vámi výplach zkonzultují

Nezanedbávejte výměnu oleje v automatické převodovce!

Dnešní moderní automatické převodovky jsou daleko složitější a jemnější zařízení, nežli motory vašich aut, ve kterých si necháte v určitých intervalech měnit olej zcela automaticky. V útrobách automatické převodovky se nachází přesný hydraulicko mechanický přenos síly motoru na kola vozu, velice citlivý na jakékoliv znečištění oleje.

Stárnoucí olej ztrácí své přirozené vlastnosti, snižuje se jeho viskozita a hustota, ulpívají v něm drobné částice vzniklé otěrem pohyblivých částí v automatické převodovce a tím vzniká velká pravděpodobnost snížení životnosti a zhoršení funkčnosti automatické převodovky (rázy při řazení, nepravidelné řazení apod.). To může vést k vážné závadě například na hydrodynamickém měniči momentu, lamelové spojce, planetovém soukolí apod.

Proto je třeba věnovat výměně oleje v automatické převodovce dostatek pozornosti, a to v pravidelných intervalech.

Doporučený interval výměny oleje v automatické převodovce je u nového vozu po najetí 100 000 km a poté každých 60 000 km.

Výměna oleje v automatické převodovce

Klasická výměna oleje přináší riziko následného ucpání

Při klasické výměně dojde asi k 50% výměně olejové náplně. Většina servisů mění olej odpuštěním starého a dolitím nového. Tento postup je naprosto špatný, protože téměř polovina starého oleje zůstane v převodovce a nový olej se tímto znehodnotí. Dále je tu velké riziko rozpuštění usazenin novým olejem a následnému ucpání různých částí velmi citlivé mechatroniky.

Výhody použití plničky

Při použití plničky se díky odsátí použitého oleje, proplachu a naplněním nového oleje pod tlakem dosáhne téměř ke 100% výměně celého objemu olejové náplně převodovky. To znamená i chladiče, měniče momentu a veškerých olejových vedení.

Autoservis Motogart Praha provádí tedy výplach celého olejového systému značek BMW, Škoda Octavia, Škoda Fabia, Audi a další.

Výplach převodovky doporučujeme konzultovat s našimi proškolenými odborníky, kteří zjistí stav i funkci převodovky a projdou i její diagnostiku. Ne každé převodovce může výplach prospět.

Výhody použití plničky oleje

 

Čeká vás výměna oleje v DSG převodovce či v jiném typu převodovky? Kontaktujte nás na 776 776 772 v pracovní dny od 8:00 do 17:00, o váš vůz bude skvěle postaráno!

 

Předejděte finančně náročným opravám, díky pravidelné výměně v automatické převodovce.
Rozdíly cen prevence a opravy automatické převodovky jsou opravdu markantní. Podívejte se na následující příklad:

Cena úkonu - výměny oleje automatické převodovky s proplachem je 2 000 Kč až 2 500 Kč + DPH.

Konečnou cenu určuje kvalita a množství oleje. Množství oleje pro výměnu vždy překračuje objem olejové náplně převodovky určené výrobcem a to cca o 3 litry. Potom závisí také na možnosti výměny olejových filtrů či olejové vany, pokud je filtr její nedílnou součástí. Doba celé akce záleží na dostupnosti potřebných dílů, avšak trvá maximálně jeden den.

Cena opravy automatické převodovky začíná na 25 000 Kč, nejčastěji se pohybuje mezi 45 000 Kč – 65 000 Kč, a v případě celkové repase se často vyšplhá nad hranici 100 000 Kč.

Nejčastější chyby, které vedou k poškození automatické převodovky

Nejčastějšími chybami při používání automatické převodovky, které zpravidla vedou k jejímu poškození a následné opravě jsou:

 • zanedbání údržby (nebyla provedena výměna oleje automatické převodovky),
 • přesouvání řadicí páky do polohy neutrál N na jedoucím vozidle a opětovné přesunutí do poloh pro jízdu D - tzv. vyřazování (navíc tato činnost zvyšuje spotřebu paliva),
 • řazení jízdních režimů při sešlápnutém plynovém pedálu (vždy napřed přesunout páku do polohy pro jízdu, až poté sešlápnout plynový pedál),
 • přesouvání řadicí páky z polohy jízda D do polohy zpátečky R (např. při poklusu o vyproštění zapadlého vozu),
 • přesunutí řadicí páky do polohy pro parkování P, když je vůz v pohybu (vozidlo musí zcela stát),
 • přílišné vytáčení motoru (tzv. agresivní jízda) s nedostatečně prohřátou automatickou převodovkou

Další nabízené služby autoservisu Motogart Praha

Naši kvalifikovaní technici a mechanici provádí také kompletní autoservis, pneuservis, autoeletriku, diagnostiku, výměnu autoskel, servis a plnění klimatizací a další služby. Tyto auto-služby vám poskytujeme v příjemném a originálně řešeném vlastním areálu v Dolních Měcholupech v Praze 10.

 

Poptávkový formulář

Protože nám není bezpečnost cizí, doporučujeme vám přečíst si naše podmínky zpracování osobních údajů a dozvědět se, jak bude s vašimi údaji nakládáno.
Kontrola proti robotům a spamu.